נכנסים לסייבר בישראל: מה עושה בקר SOC?

בקר SOC הוא קו ההגנה הראשון של כל ארגון

בקר SOC הוא קו ההגנה הראשון של כל ארגון, ומקצוע מעניין שלא קשה ללמוד ולא כולל תכנות. יש ביקוש גדול לאנשים כאלה, וזו דרך נהדרת להיכנס לתעשיית הסייבר. אבל איך נראה יום של בקר SOC, מה הוא באמת עושה, ולמי מתאים להפוך לבקר SOC?

איך נכנסים לתחום הסייבר בישראל, לתפקיד סופר מעניין, בלי ללמוד תכנות ובלי להתעסק בתכנות? אולי לא ידעתם שבתחום אבטחת המידע יש מקצועות רבים ומגוונים שיכולים להיות נקודת כניסה מעולה – ואחד הטובים ביותר הם תפקיד שנקרא בקר SOC

 💥איך לומדים סייבר בישראל, ומתחברים לכל המקצועות בתחום?  דרך כאן💥

זה להיות האדם הראשון בכל ארגון שמגלה מתקפות סייבר בזמן אמת, ומחובר לעצירה שלהן. זה להבין איזו מערכת נמצאת תחת מתקפה בכל שלב, לסנן התראות שווא, ולעמוד בחזית של החזית. ה-SOC הוא חמ"ל הסייבר, בעצם מרכז העצבים של אבטחת הארגון. אליו מחוברות מערכות חכמות שמזהות התנהגויות חריגות ברשת הפנימית: קבצים שמופיעים ונעלמים  משתמשים חשודים, ודפוסים תמימים שמסתירים, למשל, גניבת פרטי אשראי של מאה אלף איש, חדירה למחשבי מטוס נוסעים, או ניטרול משאבות בבית חולים. 

בקר SOC מתפעל את מערכות ההגנה, והוא דוגמה טובה לכמה שגם תפקידים זוטרים בעולם אבטחת המידע הם מרתקים, ובאמת משפיעים; זה לא למכור לאנשים שטויות, כי אם להגן על המידע והכסף שלהם, ובמקרה של תשתיות רגישות? גם על החיים שלהם.

איך נראה יום של בקר SOC?

אתם יושבים מול המסכים, בוחנים כל מה שהמערכת סימנה בתור חשוד, ומחפשים ניסיונות חדירה. אתם תזהו למשל, שעובד שהתחבר מהבית, בעצם התחבר ממדינת אויב – וזה חשבון רגיש שנחטף. אתם תהיו הראשונים להרים אזעקה, ותשתתפו בחסימת מתקפות בלייב. לא חסרים פה אתגרים, כן? יש דיווחים שגויים, טעויות בתוך הארגון, וסוגי מתקפות חדשים כל הזמן.

עכשיו, אתם יכולים לדמיין איזה אקשן רץ ב-SOC של חברת אנרגיה? של אוניברסיטה, שכל היום מנסים  לגנוב ממנה ידע ומחקרים? של שדה תעופה? של רשת חברתית? בקר SOC עוזר ליירט מתקפות כאלה, לומד המון תוך כדי, ויכול להתקדם ולהפוך לאנליסט שמנתח מתקפות, ולטפס להמון תפקידי סייבר בחברות גדולות עם כיסים עמוקים. 

מי יכול להיות בקר SOC? 

נשים וגברים שיודעים לקרוא אנגלית בסיסית. אין צורך ברקע מוקדם בתכנות או רשתות – את כל מה שצריך תלמדו במסלול ההכשרה. 

למי מתאים להיות בקר SOC? 

לאנשים חדים עם אינטואיציה טובה, תשומת לב לפרטים ודפוסים וסקרנות טבעית. וגם הלימודים מעניינים: כבר בקורס היסודות תיחשפו למבנה המורכב של עולם הסייבר, תתחילו להבין רשתות, מערכות יירוט מתקפות, לינוקס ועוד. וקורס ה-SOC של See Security בנוי כך שתצאו עם ידע נרחב דיו כדי להתקבל לתפקידי SOC בהרבה סוגים של חברות וארגונים. ידע שבזכותו תוכלו להיכנס לתפקיד בראש שקט, ולהתמקד במה שחשוב: לעצור פושעי סייבר, שלצערנו משתפרים ומשתכללים כל הזמן. 

עם הצמיחה המתמדת במתקפות האקרים למיניהם והמודעות הגבוהה של ארגונים לנושא, הופך תפקיד בקר ה-SOC למאוד מבוקש בשוק. יש בו אפשרויות קידום טובות ולא קשה ללמוד אותו: נרשמים לקורס יסודות סייבר אצלנו ב-See Security, בית הספר הבינלאומי הגדול והוותיק בישראל לאבטחת מידע,. אחרי שתלמדו יסודות, אתם ממשיכים למסלול ה-SOC של See, בו תצברו ניסיון מקצועי פרופר ב-SOC תוך כדי לימודים, כך שלא תסיימו רק עם תעודה וחיוכים. וזהו, אתם בפנים. והולך להיות לכם מאוד מעניין.

זה יכול להיות המפתח שלכם לעולם מקצועי מספק ומרתק, דרך מעניינת שמתחילה בצעד אחד, הצעד הזה.

💥רוצים לדעת עוד?