איך באמת לומדים סייבר בישראל

ומה ההבדל בין קורס לקורס?

בארץ יש הרבה מוסדות וגורמים שמציעים ללמד אתכם מקצועות אבטחת מידע, אבל לא כולם מומחים באותה המידה, חלקם מציע לכם שיעורי וידאו במקום חניכה צמודה אמיתית – ומדגישים קבלת תעודה במקום הכנה אמיתית לאתגרי השוק והמקצוע. איך נכנסים לעולם אבטחת המידע ברמה של קריירה, ולא סתם ג'וב? 

 

איך לומדים סייבר בישראל? בואו נתחיל באיך לא: בארץ אין "תואר בסייבר" בדיוק כמו שאין "תואר בתחבורה": אפשר ללמוד להיות נהג אוטובוס, נהג קטר או טייסת מטוס נוסעים, כולם תחבורה בגדול. גם סייבר זה עולם מאוד מגוון, שכולל 16 מקצועות שלא מחייבים ידע בתכנות או תואר במדעי המחשב, ועוד 4 בהם רצוי רקע כזה וישנם גם מקצועות שאפילו לא מחייבים ניסיון קודם משום סוג. אז לא, סייבר לא לומדים באוניברסיטה. איפה כן?

💥איך לומדים סייבר בישראל, ומתחברים לכל המקצועות בתחום?  דרך כאן💥

אצלנו: מכללת See Security שהקמפוס שלה נמצא בת"א, צמוד לרכבת מרכז. מדור בבית הספר הכי גדול, ותיק ומקיף בישראל, שגם מייצג את המדינה מול מדינות שחפצים ביקרן, ועוזר להן בידע בתחום אבטחת המידע. מכללת See Security גם מחוברת ישירות למערך הסייבר הלאומי ולהמוני חברות בארץ ובעולם בתחום אבטחת המידע, תיכף תבינו למה זה חשוב. 

איפה עוד אפשר ללמוד?

בארץ יש הרבה מכללות שהן בסדר, ויש להן קורסים מקיפים בשלל תחומים – אבל סייבר זאת לא המומחיות שלהן. את תוכניות הלימודים בונים להן יועצים מהתחום, בהתאם למה שהם מכירים יותר או פחות. אצל See אין יועצים: כל הסגל הוא מומחי סייבר פעילים, ומנהלים בכירים בתחום שפשוט חשוב להם ללמד את הדור הבא. מכללת See בעצמה מחזיקה חברה לייעוץ סייבר, חברה לניטור מתקפות סייבר, וחברה לגיוס כוח אדם בסייבר. בגלל הוותק של See, הרבה מהמרצים גם גדלו בה, ואלה באמת אנשים עם שליחות.

ישנן מכללות שכן מתמחות באבטחת מידע, אבל השיעורים הם הקלטות וידאו. יש לכם שאלה למרצה? תוכלו לכתוב לו ולקוות שהתשובה תהיה מספיק ברורה. נתקעתם בערב בלי מענה? באסה, זה מה יש. ואלו מכללות שמתמקדות רק בלהנפיק תעודות, בלי שהן חלק מהשוק, ובלי הכנה אמיתית אליו. לא פלא שרק אחוז קטן מהבוגרים שם באמת נכנס לעולם אבטחת המידע ונשאר בו לאורך זמן. ב-See אין את הבעיה הזאת, פשוט כי לומדים איך לעבוד פרופר וגם צוברים ניסיון מעשי ממש מתחילת הלימודים. שאגב, נערכים בכיתות קטנות עם מסגרת תמיכה צמודה, חניכה אישית, וגם מבנה מיוחד בו הסטודנטים עוזרים זה לזה.

בשוק יש מכללות שכן מעמיקות, אבל משקיעות רק במקצוע או שניים, ואז תמצאו את עצמכם אחרי ככה, ארבע שנים בתחום, כשאתם רוצים להתקדם, אבל לא תהיה לכם ראייה רחבה של התעשייה, ולא תדעו לאן לכוון. תהיו כמו בחור שסיים יום סיירות, אבל אין לו מושג מה ההבדל סיירת גרזן ליחידת קרדום. שאגב, לא קיימות, אבל נו – אין לו מושג. מכללת See שמה דגש על התפתחות ומלמדת קריירה ולא רק ג'וב, ולא סתם: במכללה לומדים גם מקצועות ניהול בכיר של אבטחת מידע, ויש מצב שהבוס של הבוס שלכם יושב פה בכיתה ליד, אולי תיפגשו בהפסקה.

בשורה התחתונה, See היא המקום המוביל עבורכם בין אם אתם רוצים להיות האקרים ובודקי חוסן, בקרי ומנהלי SOC, אנשי פורנזיקה, מודיעין סייבר, סיסואים, ארכיטקטים, מתודולוגים או סנטראדוקסים. אוקיי, האחרון לא אמיתי, נדבר על זה בקורס היסודות. 

אבטחת מידע היא קריירה מרתקת ומספקת, וחשוב להיכנס לעולם הזה בצורה הנכונה.

💥רוצים לדעת עוד? 

  • קורס בקר SOC
  • קורס ארכיטקט אבטחת מידע 
  • קורס מתודולוג אבטחת מידע
  • קורס אינטגרטור אבטחת מידע
  • קורס בודק חדירות 
  • קורס חוקר נוזקות
  • קורס אבטחת מידע – ענן
  • קורס תקיפה ומודיעין סייבר