מה עושה מיישם הגנת סייבר?

נכנסים לסייבר בישראל

איך נכנסים לעולם הסייבר בארץ, בתפקיד עם המון אחריות, ששם אתכם בחזית העשיה בתחום, ובלי ללמוד תכנות? לומדים להיות אינטגרטור סייבר, כלומר מיישם אבטחת מידע. מה עושים בתפקיד הזה, ולמי הוא מתאים? 

 

מיישם אבטחת מידע הוא (או היא) האדם שמבטיח שמערכות הגנה יעבדו כמו שצריך, ויוכלו ליירט איומים בזמן אמת. אתם תכירו אינטימית את כל רכיבי האבטחה, כל פרוטוקול תקשורת שבו הם משתמשים, ותדאגו לחבר כלים חדשים לארגון. אתם תשבו על הברז של הפיירוול – שהוא בעצם סופר-נתב חכם, שצד נסיונות חדירה מקוונת. ואתם תוודאו שהוא צד אך ורק את הרעים. 

💥איך לומדים סייבר בישראל, ומתחברים לכל המקצועות בתחום? דרך כאן💥

ויש עוד הרבה מערכות שאתם הולכים להכיר; ציוד של צ'קפוינט וסיסקו, והמון מותגים אחרים, כדי שתוכלו להתקין אותם, להגדיר ולראות שהם עובדים נכון ורצים על העדכון המתאים. אתם תתפרו את החיבור של כל סנסור ברשת הארגונית אל כלי ניהול מערך ההגנה. הרבה כוח, הרבה אחריות. 

איך נעשים מיישם אבטחת מידע? לומדים קורס אינטגרטור סייבר שמכללת See Security בנתה עבור מדינת ישראל. עד להסמכה מחכים לכם לימודים מגוונים מאוד במהלכם תכירו את מתקפות הסייבר, שיטות הפריצה, והחולשות שיש בכל ארגון – ואת השיטות לעצירה שלהן בשטח. את ההכשרה תסיימו גם עם ניסיון מעשי בתפקיד, כדי שתוכלו להשתלב בתחום בצורה הכי טובה. 

אוקיי, איך נראה יום של מיישם סייבר בארגון? אתם יושבים מול המסכים, עוברים על לו"ז עדכוני המערכת, בוחנים חריגות במכשירי קצה, וניסיונות חיבור חשודים – אבל גם תסתובבו בשטח, יכירו אתכם בכל משרד, וכל מערכת חדשה בחברה תעבור קודם דרככם. אתם המאסטרים של הרשת, וכל יום שלכם יכול להיראות מאוד אחרת – ולכלול גם ענייני שגרה מגוונים ביותר גם אתגרים טכניים מעניינים וגם אקשן של מתקפות.  

למי מתאים להיות מיישם? לאנשים עם חוש טכני ותשומת לב לפרטים, שיודעים לקחת אחריות ואוהבים להרגיש בשליטה. גם הלימודים מעניינים: קורס היסודות יראה לכם איך בכלל עובד עולם הסייבר, ובהמשך תכירו מערכות הגנה, תלמדו על הצפנה ושיבוש, ניהול משתמשים ומכשירים, שליטה ברשתות, וטכניקות גיבוי ושיקום תשתיות שנפגעו במתקפות. 

מיישם אבטחת מידע הוא תפקיד מאוד מבוקש, עם המון אפשרויות קידום, ולא פלא שהרבה ישראלים בוחרים להיכנס דרכו לעולם אבטחת המידע. אז אם כל זה מדבר אליכם, ואתם רוצים קריירה בסייבר – כל הפרטים בלינק פה למטה; אל תדאגו, הוא מאובטח.

💥רוצים לדעת עוד? 

קורס אינטגרטור סייבר, אותו בנתה See Security עבור מדינת ישראל.