לימוד סייבר ואבטחת מידע - לימודי סייבר בשיא סקיוריטי | שיא סקיוריטי
 

הסבר למתחיל – לימודי הגנת סייבר ואבטחת מידע

הגנת סייבר ואבטחת מידע: מתכנן לימודים? התחל כאן!

לפני שנדבר על לימודי סייבר ואבטחת מידע, חשוב לדעת. ההסברים הללו נבנו על-ידי, על-מנת לסייע למתחילים (בדרך-כלל צעירים), בהעדר אתר ממשלתי המעמיד לרשות הציבור מידע מהימן, מעודכן ונקי משיקולים מסחריים לכל הנודע בעולם לימוד סייבר.

ההסברים “ארוכים”, אך חיוניים. הם נוגעים במישרין ומכריעים באשר לעתידך.

לאחר הקריאה, תוכל לבחור מקצוע, לבחור את הדרך למקצוע, לבחור את המקום בו תרצה ללמוד.

ההסברים מחייבים התייחסות לחוקי מדינת ישראל: אסדרת מקצועות הסייבר של רשות הסייבר, ומקצועות המקובלים בתעשיית הסייבר, על-פי דרישות מסמך “אסדרת מקצועות הסייבר בישראל” של הרשות הלאומית להגנת סייבר.

אתר זה הינו בראש וראשונה  א ת ר   ל י מ ו ד י הגישה באתר איננה מסחרית, והמכללה ממוקדת בידע מקצועי בעולם הסייבר ובמקצועות המובילים לעולם הסייבר בלבד.

כאשר מתעניינים בתחום לימוד סייבר בענף כלשהו, לא בוחרים “קורס”, אלא בוחרים מקצוע – יעד להגעה, ורק אז – לבדוק מהי הדרך להשיגו (קורס / תכנית לימודים).

כאשר אנו בוחרים יעד – מקצוע שבו נרצה לעסוק, עלינו להביא בחשבון 3 גורמים: (א) מקצוע שנאהב לעסוק בו, (ב) משהו שאנו מוכשרים לעשותו, (ג) מקצוע שיוכל לפרנס אותנו.

לכן, עלינו לדעת מראש מה הם תחומי הידע של כל מקצוע? מה נעשה ביום-יומנו? כיצד לומדים את התכנים הללו בלימוד סייבר? מה רוצה המעסיק? מהו נתיב ההתפתחות? כיצד מתחילים?

מה עלי לעשות כעת? השלבים

 • קרא על "המטרות" האפשריות– המקצועות עצמם

  שלב ראשון

  גם אם הינך מתחיל, עליך להבין מהו היעד הסופי. לכן יש לקרוא על סוגי היעדים האפשריים, ואז - "ללכת לאחור" עד לנקודת ההתחלה המתאימה לך כמתחיל.
  א. מקצועות סייבר והתמחויות סייבר (אל תבהל אם לא תבין עד הסוף).
  ב. דרישות סף לפני סייבר, ומה חובה ללמוד לפני סייבר.

 • קרא אודות תכנית הלימודים הרלבנטית לך

  שלב שני

  קריאת תוכנית הלימודים לפני הראיון האישי חשובה מאוד. קרוב לודאי שהיא נמצאת בקטגוריה של "מתחילים". המכללה מקפידה על גישה פתוחה, חשיפת כל המידע, כולל עלויות, פירוט מלא לתכנים, שמות מרצים וכו'

 • שלח פרטיך

  שלב שלישי

  בהודעת "ליצירת קשר" אנא פרט מידע על חפצך, רקע, מטרה. אל תתעצל לפרט ככל שיעלה על דעתך.

 • שיחה טלפונית

  שלב רביעי

  נציג לימודים ישוחח עמך בטלפון ויזמינך לראיון אישי עם מנהל המכללה, אבי ויסמן. הנציג יבקש ממך מספר פרטים על-מנת ללמוד על עברך. פרטים אלו יסייעו ליועץ, עמו תפגש להבינך, להבין את הפערים הקיימים, ולייעץ נכון יותר כיצד להשלימם ללא "הימורים". אנא שתף פעולה ככל יכולתך, המטרה הינה טובה.

 • הראיון האישי

  שלב חמישי

  כל מועמד חייב בראיון אישי עם אבי ויסמן. השיחה עם נציג הלימודים איננה מהווה חלופה לייעוץ האישי ולבדיקת ההתאמה. זוהי הדרך היחידה שמאפשרת לימודים מקצועיים למתחילים ולמקצועות הסייבר (עבור קורסי הכנה להסמכות בינלאומיות בלבד, אין חובת ראיון, אך הדבר מומלץ). לא ניתן לייעץ לך ללא מגע ישיר ובלתי אמצעי.

הגנת סייבר ואבטחת מידע: תוכניות הלימודים בענף לימודי סייבר בשיא סקיוריטי בחלוקה ע”פ קטגוריות

מתקדמים+ להתמחויות סייבר לאנשי הסייבר

מיועד לבעלי רקע מקצועי בעולם המחשבים או בעולם הסייבר, המעוניינים בקורס ממוקד וקצר יחסית, לאחת מהתמחויות הסייבר.

מתקדמים למקצועות סייבר

מיועד לבעלי רקע מקצועי בעולם המחשבים, המעוניינים בתכנית לימודים מלאה להשתלבות באחד ממקצועות הסייבר הליבתיים, על פי דרישות רשות הסייבר.

מתחילים במחשבים והשלמות ידע

מיועד לחסרי רקע קודם במחשבים המעוניינים לרכוש מקצוע הייטק מבוקש, תוך התמחות מקצועית וידע מעמיק בעולם הרשתות, ה- System ואבטחת מערכות מידע.

תוכניות הכנה למבחני הסמכה בינלאומיים

מיועד לבעלי רקע מקצועי בעולם הסייבר, המעוניינים בקורס ממוקד וקצר יחסית, המיועד אך ורק להכנה להסמכה בינלאומית לאחד ממקצועות או התמחויות הסייבר

תוכניות לארגונים ומודעות עובדים והנהלות

מיועד לארגונים, עבור קורסים מקצועיים ''תפורים'', או קורסי מודעות עובדים ומנהלים מגוונים.

קורסי סייבר קדם צבאיים לנוער

מיועד לנוער לפני גיוס המעוניין ללמוד בתכנית המשלימה את דרישות הסף הנדרשות לפני לימודי סייבר ואבטחת מידע, ובעקבותיה – תכנית הכשרה לאחד ממקצועות הסייבר.

“להמשך הבנתך המלאה, עבור לדף: “עולם המחשבים ומקצועות המחשב

היה/י סבלני וקרא עד הסוף. הקריאה תשפר את יכולתך לקבל החלטה כה חשובה ותחסוך לך טעויות אפשריות.

בברכה ובהצלחה,

אבי ויסמן, מנהל המכללה.

אבי ויסמן