הסבר למתחיל - See Security
 

הסבר למתחיל

מתכנן לימודים? התחל כאן!

אתר זה הינו בראש וראשונה  א ת ר   ל י מ ו ד י. הגישה באתר איננה מסחרית, והמכללה ממוקדת בידע מקצועי בעולם הסייבר ובמקצועות המובילים לעולם הסייבר בלבד.

איך בוחרים ומה יש להביא בחשבון?

כאשר מתעניינים בלימודים בענף כלשהו, לא בוחרים "קורס", אלא בוחרים מקצוע – יעד להגעה, ורק אז – לבדוק מהי הדרך להשיגו (קורס / תכנית לימודים).

כאשר אנו בוחרים יעד – מקצוע שבו נרצה לעסוק, עלינו להביא בחשבון 3 גורמים: (א) משהו שנאהב לעשות, (ב) משהו שאנו מוכשרים לעשותו, (ג) מקצוע שיוכל לפרנס אותנו. לכן, עלינו לדעת מראש מה הם תחומי הידע של כל מקצוע? מה נעשה ביום-יומנו? כיצד לומדים את התכנים הללו? מה רוצה המעסיק? מהו נתיב ההתפתחות? כיצד מתחילים?

ההסברים בדף זה מתייחסים לחוקי מדינת ישראל: אסדרת מקצועות הסייבר של רשות הסייבר, ומקצועות המקובלים בתעשיית הסייבר, על-פי דרישות מסמך "אסדרת מקצועות הסייבר בישראל"  של הרשות הלאומית להגנת סייבר.

מה עלי לעשות כעת? השלבים

 • קרא בראש וראשונה על "המטרות" האפשריות– המקצועות עצמם (בהמשך דף זה)

  שלב ראשון

  a. מקצועות סייבר והתמחויות סייבר (אל תבהל אם לא תבין עד הסוף).
  b. דרישות סף לפני סייבר, ומה חובה ללמוד לפני סייבר.

 • קרא אודות תכנית הלימודים הרלבנטית לך

  שלב שני

  קרוב לודאי שהיא נמצאת בקטגוריה של "מתחילים", ראה להלן). המכללה מקפידה על גישה פתוחה, חשיפת כל המידע, כולל עלויות, פירוט מלא לתכנים, שמות מרצים וכו'

 • שלח פרטיך

  שלב שלישי

  בהודעת "ליצירת קשר" אנא פרט מידע על חפצך, רקע, מטרה.

 • שיחה טלפונית

  שלב רביעי

  נציג לימודים ישוחח עמך בטלפון ויזמינך לראיון אישי עם מנהל המכללה, אבי ויסמן

 • הראיון האישי

  שלב חמישי

  כל מועמד מתחיל, או מועמד ללימודי ליבה, חייב בראיון אישי עם אבי ויסמן. השיחה עם נציג הלימודים איננה מהווה חלופה לייעוץ האישי ולבדיקת ההתאמה. זוהי הדרך היחידה שמאפשרת לימודים מקצועיים למתחילים ולמקצועות הסייבר (עבור קורסי הכנה להסמכות בינלאומיות בלבד, אין חובת ראיון, אך הדבר מומלץ). היועץ יבקש פרטים על עברך ועל תוכניותיך, ויסייע לך. יעוץ נכון מסתמך על הכוונה כנה. לא ניתן לייעץ לך ללא מגע ישיר ובלתי אמצעי.

הקטגוריות החשובות באתר המכללה

 • מתחילים במחשבים והשלמות ידע: מיועד למשתמשי מחשב רגילים בעלי יכולת קריאה באנגלית, אשר מעוניינים להתחיל את דרכם בעולם המחשבים (גם כדרישת סף לפני כניסה לעולם הסייבר).
 • מתקדמים למקצועות סייבר: מיועד לבעלי רקע מקצועי בעולם המחשבים (המהווה דרישת סף לפני כניסה לעולם הסייבר), המעוניינים בתכנית לימודים מלאה להשתלבות באחד ממקצועות הסייבר הליבתיים, על פי דרישות רשות הסייבר.
 • מתקדמים להתמחויות סייבר: מיועד לבעלי רקע מקצועי בעולם המחשבים או בעולם הסייבר, המעוניינים בקורס ממוקד וקצר יחסית, לאחת מהתמחויות הסייבר.
 • הכנה להסמכות בינלאומיות: מיועד לבעלי רקע מקצועי מעמיק בעולם הסייבר, המעוניינים בקורס ממוקד וקצר יחסית, המיועד אך ורק להכנה להסמכה בינלאומית לאחד ממקצועות או התמחויות הסייבר (לפעמים, קורס כזה מהווה תחליף לתכנית לימודים מלאה, עבור מי שזקוק רק ל"זריקת הכנה", במקום לימודים מלאים).
 • קורסי סייבר לנוער: מיועד לנוער לפני גיוס המעוניין ללמוד בתכנית המשלימה את דרישות הסף הנדרשות לפני לימודי סייבר, ובעקבותיה – תכנית הכשרה לאחד ממקצועות הסייבר.
 • קורסים לארגונים ומודעות לאיומי סייבר: מיועד לארגונים, עבור קורסים מקצועיים "תפורים", או קורסי מודעות עובדים ומנהלים מגוונים.

בברכה ובהצלחה,

אבי ויסמן, מנהל המכללה.

להמשך הבנתך המלאה, עבור לדף: "עולם המחשבים ומקצועות המחשב"

היה/י סבלני וקרא עד הסוף. הקריאה תשפר את יכולתך לקבל החלטה כה חשובה ותחסוך לך טעויות אפשריות.